Podróż dziecka w samolociePrzygotowanie do podróży Jeśli chodzi o podróżowanie z dzieckiem to będzie się trzeba zatroszczyć naprawdę o wiele różnych elementów. Musimy zapoznać się z tym jakie obowiązki będą nakładać w tym względzie na nas linie lotnicze. Już na etapie planowania podróży powinniśmy to wszystko doskonale wiedzieć. Każdy przewoźnik może mieć swoje ograniczenia. Najczęściej jednak dziecko do 2 roku życia nie ma osobnego miejsca i będzie podróżowało na kolanach rodziców. W tanich liniach lotniczych tacy podróżni nie będą także mieli możliwości posiadania własnego bagażu, ale tutaj oczywiście wiele zależy od przewoźników. Starsze dzieci musza podróżować pod opieką rodziców, ale mają już swoje siedzenia. Będzie można również w niektórych liniach wykupić również obsługę personelu w zakresie opieki nad dziećmi.

W takim momencie od momentu odprawy i kontroli bezpieczeństwa dziecko będzie oddane osobie dorosłej pod opiekę, która będzie wskazana na lotnisku przez personel pokładowy. Rodzice, których dzieci mają podróżować samodzielnie musza przygotować specjalne oświadczenie. To jakie dzieci będą mogły podróżować bez rodziców będzie oczywiście uzależnione od przepisów linii lotniczych. W niektórych krajach potrzebne jest oczywiście pozwolenie rodziców. Najczęściej tradycyjni przewoźnicy są w stanie zaoferować jakieś zniżki dla dzieci.

Na lotnisku.

Pomimo restrykcyjnych przepisów co do przewożonych rzeczy w przypadku dziecka sytuacja wygląda nieco inaczej i tutaj napojów nie będzie trzeba umieszczać w specjalnych plastikowych torebkach. Mamy także na niektórych lotniskach przygotowane specjalne pokoje dla rodziców z dzieckiem, i tam oczywiście rodzice będą mogli dokonać zabiegów higienicznych przy dziecku. Warto przed wyjazdem sprawdzić także jak kształtuje się wygląd lotniska i gdzie znajdują się takie pomieszczenia dla rodziców z dziećmi.

Na pokładzie. 

Oczywiście na pokładzie warto mieć przy sobie te wszystkie elementy, dzięki którym oczywiście opieka nad dziećmi będzie wygodniejsza i nie będzie problemów, by nad dziećmi tam należycie zapanować.